jaki sprzet do zakladu fotograficznego

jaki sprzet do zakladu fotograficznego

Duże aparatów formatu dla Wielkiej Zdjęcia

Duże aparatów formatu odnosi się do tych kamer wykorzystujących film lub czujnik cyfrowy, który wynosi 4 x 5 cali lub większy. Najbardziej powszechne w użyciu są obecnie 4 x 5 i 8 x 10 cali. Sterowanie wielkoformatowego aparatu jest zwykle wykonywane przez przemieszczanie do przodu i do tyłu lub kamery. W ten sposób fotografujący ma większą kontrolę nad perspektywy i głębi ostrości. Korekty te wymagają czasu, a proces jest bardziej adaptacyjne nadal? ycia. Skupiając się na ogół poprzez komponowanie sceny na ziemi szkła aparatu. Raz jest to realizowane uchwyt filmu lub aparatu cyfrowego z powrotem jest przymocowana do aparatu i zdjęcie zostaje zapisane.

Prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych fotografów używających fotografia dużego formatu jest Ansel Adams. Wiele innych osób skorzystało z aparatem wielkoformatowym za swoją pracę w tle sztuki lub na zewnątrz.

jaki sprzet do zakladu fotograficznego

Podstawowym powodem korzystania z aparatem wielkoformatowym jest uzyskanie zdjęć szeroki kąt. Kiedy stosuje się duży soczewki Format tele kąt pokrycia jest zmniejszona. Duży obiektyw formatu teleobiektyw pochodzi głównie do gry z użyciem długich ogniskowych, który maksymalizuje miechami kamery. Poprzez wprowadzenie dużego formatu obiektywu tele aparat będzie korzystał tylko około 2/3 z mieszkiem, które zostały wykorzystane przez zwykłego obiektywu. Duże obiektyw formatu teleobiektyw wydają się być znacznie droższe, że regularne obiektywu i produkują mniej zasięg (jeden z głównych powodów korzystania z dużego formatu).

Jak wspomniano wcześniej, ostrości i głębi ostrości realizowane są poprzez manewrowanie zarówno z przodu jak i z tyłu aparatu. Wraz z wprowadzeniem dużego formatu obiektywu tele przednia wymaga znacznie więcej plandeka do przechwytywania obrazu. Obiektyw te niekoniecznie są bardziej kompaktowe i lżejsze od soczewek konwencjonalnych.

Obiektyw wyprodukowany przez Fuji, Nikon, Rodenstock i Schneider wszystkie testowane w przybliżeniu taka sama wykorzystaniem otworów niezbędnych do pracy dużego formatu kamery . Podczas przenoszenia kolorów do pracy należy upewnić się, że obiektyw jest wielokrotnie powlekane, jeśli masz zamiar fotografować w jasnym świetle słonecznym. Pojedyncza soczewka powlekana działa tak samo dobrze, kiedy w cieniu.

– autor artykułu